G40H100CTFW
制造商零件编号:
G40H100CTFW
制造商/品牌:
Diodes Incorporated
部分描述:
TRENCH SCHOTTKY RECTIFIER GEN II
制造商 :
Diodes Incorporated
产品分类 :
二极管阵列
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
40A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10 µA @ 100 V
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
ITO-220AB
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
790 mV @ 20 A