VS-U5FH120FA60
制造商零件编号:
VS-U5FH120FA60
制造商/品牌:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
部分描述:
SOT-227 - GEN5 FRED IN PARALLEL
库存:
152
制造商 :
产品分类 :
二极管阵列
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
60A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr :
40 µA @ 600 V
Diode Configuration :
2 Independent
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
SOT-227-4, miniBLOC
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
67 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
SOT-227
Technology :
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.7 V @ 60 A