PV40-29B28R3
- 制造商零件编号:
- PV40-29B28R3
- 制造商/品牌:
- Mornsun
- 部分描述:
- ENCLOSED DC DC CONVERTER 40W 1 O
- 制造商 :
- Mornsun
- 产品分类 :
- 直流直流转换器
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 1.43A
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 4-DIP Module
- Power (Watts) :
- 40 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.29" L x 2.30" W x 1.18" H (109.0mm x 58.5mm x 30.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 1500V
- Voltage - Input (Min) :
- 250V
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 28V