KBPC5008FP
制造商零件编号:
KBPC5008FP
制造商/品牌:
Diotec Semiconductor
部分描述:
1PH BRIDGE KBPC 800V 50A
库存:
240
制造商 :
Diotec Semiconductor
产品分类 :
桥式整流器
Current - Average Rectified (Io) :
50 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10 µA @ 800 V
Diode Type :
Single Phase
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
4-Square, KBPC
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
KBPC
Technology :
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1 V @ 25 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
800 V
快递提供全球快递  包裹和货运的配送、物流和国际邮件服务。
国际海运,准时, 每次。
制造商相关产品
    TVS DIODE 5VWM 11.6VC SOD523
    TVS DIODE 12VWM 17VC SOD523
    TVS DIODE 5VWM 14.5VC SOD323
    TVS DIODE 170VWM 275VC SOD123F
    TVS DIODE 120VWM 193VC SOD123F
目录相关产品
  • Micro Commercial Components (MCC)
    BRIDGE RECT 1P 400V 500MA MBS-1
    BRIDGE RECT 1P 100V 500MA MBS-1
    BRIDGE RECT 1P 600V 500MA MBS-1
  • Diodes Incorporated
    BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 800MA MBS
  • Diodes Incorporated
    BRIDGE RECT 1P 200V 800MA 4-DIP