GBU10K-BP
制造商零件编号:
GBU10K-BP
制造商/品牌:
Micro Commercial Components (MCC)
部分描述:
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 10A GBU
制造商 :
产品分类 :
桥式整流器
Current - Average Rectified (Io) :
10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 800 V
Diode Type :
Single Phase
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
4-SIP, GBU
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
GBU
Technology :
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1 V @ 5 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
800 V
快递提供全球快递  包裹和货运的配送、物流和国际邮件服务。
国际海运,准时, 每次。
制造商相关产品
目录相关产品
    BRIDGE RECT 1P 400V 500MA MBS-1
    BRIDGE RECT 1P 100V 500MA MBS-1
    BRIDGE RECT 1P 600V 500MA MBS-1
  • Diodes Incorporated
    BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 800MA MBS
  • Diodes Incorporated
    BRIDGE RECT 1P 200V 800MA 4-DIP