HCPL-5300
制造商零件编号:
HCPL-5300
制造商/品牌:
Broadcom
部分描述:
OPTOISO 1.5KV OPN COLLECTOR 8DIP
库存:
150
制造商 :
Broadcom
产品分类 :
逻辑输出光隔离器
Common Mode Transient Immunity (Min) :
10kV/µs (Typ)
Current - DC Forward (If) (Max) :
25mA
Current - Output / Channel :
15 mA
Data Rate :
Input Type :
DC
Inputs - Side 1/Side 2 :
1/0
Mounting Type :
Through Hole
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Output Type :
Open Collector, Schottky Clamped
Package / Case :
8-CDIP (0.300", 7.62mm)
Product Status :
Active
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
750ns, 500ns
Rise / Fall Time (Typ) :
Supplier Device Package :
8-DIP
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.5V
Voltage - Isolation :
1500VDC
Voltage - Supply :
4.5V ~ 30V