84WR10LFTR
- 制造商零件编号:
- 84WR10LFTR
- 制造商/品牌:
- TT Electronics / BI Technologies
- 部分描述:
- TRIMMER 10 OHM 0.25W GW TOP ADJ
- 制造商 :
- 产品分类 :
- 微调电位器
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 12
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 Ohms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.250" x 0.250" Face (6.36mm x 6.35mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±10%