SX1509QBIULTRT
制造商零件编号:
SX1509QBIULTRT
制造商/品牌:
Semtech
部分描述:
IC XPNDR 400KHZ I2C 28QFN
制造商 :
Semtech
产品分类 :
输入输出扩展器
Clock Frequency :
400 kHz
Current - Output Source/Sink :
8mA, 15mA
Features :
Keypad Controller, LED Output, POR
Interface :
I²C
Interrupt Output :
Yes
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
16
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Open Drain, Push-Pull
Package / Case :
28-UFQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
28-QFN-UT (4x4)
Voltage - Supply :
1.425V ~ 3.6V