MCP23S18T-E/MJ
制造商零件编号:
MCP23S18T-E/MJ
制造商/品牌:
Microchip Technology
部分描述:
IC XPNDR 10MHZ SPI 24QFN
制造商 :
Microchip Technology
产品分类 :
输入输出扩展器
Clock Frequency :
10 MHz
Current - Output Source/Sink :
25mA
Features :
Interface :
SPI
Interrupt Output :
Yes
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
16
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Type :
Open Drain
Package / Case :
24-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
24-QFN (4x4)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 5.5V