PS20-11PC1BR10K
制造商零件编号:
PS20-11PC1BR10K
制造商/品牌:
TT Electronics / BI Technologies
部分描述:
SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 20MM
制造商 :
产品分类 :
滑动电位器
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Standard
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.378" L x 0.354" W x 0.256" H (35.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
20mm