SPC5200CBV400B
制造商零件编号:
SPC5200CBV400B
制造商/品牌:
NXP Semiconductors
部分描述:
IC MPU MPC52XX 400MHZ 272BGA
制造商 :
NXP Semiconductors
产品分类 :
微处理器
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
PowerPC G2_LE
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10/100Mbps (1)
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
272-BBGA
Product Status :
Not For New Designs
RAM Controllers :
DDR, SDRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
400MHz
Supplier Device Package :
272-PBGA (27x27)
USB :
USB 1.1 (2)
Voltage - I/O :
2.5V, 3.3V