XPC823EZT66BA
制造商零件编号:
XPC823EZT66BA
制造商/品牌:
NXP Semiconductors
部分描述:
RISC MICROPROCESSOR, 32-BIT, 66M
制造商 :
NXP Semiconductors
产品分类 :
微处理器
Co-Processors/DSP :
Communications; RISC CPM
Core Processor :
PowerPC
Display & Interface Controllers :
LCD, Video
Ethernet :
10Mbps (1)
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 95°C (TJ)
Package / Case :
256-BBGA
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
SATA :
Security Features :
Speed :
66MHz
Supplier Device Package :
256-PBGA (23x23)
USB :
USB 1.x (1)
Voltage - I/O :
3.3V