FDD1-17238CBAW44
制造商零件编号:
FDD1-17238CBAW44
制造商/品牌:
Qualtek Electronics Corp.
部分描述:
FAN AXIAL 172X38.5MM 12VDC WIRE
制造商 :
Qualtek Electronics Corp.
产品分类 :
直流无刷风扇 (BLDC)
Air Flow :
210.0 CFM (5.88m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Noise :
52.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
13.2 W
Product Status :
Active
RPM :
2800 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Static Pressure :
0.571 in H2O (142.2 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
1.9 lbs (861.8 g)
Width :
38.50mm