9B-11.0592MBBK-B
制造商零件编号:
9B-11.0592MBBK-B
制造商/品牌:
TXC Corporation
部分描述:
CRYSTAL 11.0592MHZ 20PF TH
制造商 :
TXC Corporation
产品分类 :
水晶
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
11.0592 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.145" (3.68mm)
Load Capacitance :
20pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)