C1206C150M3HAC7800
制造商零件编号:
C1206C150M3HAC7800
制造商/品牌:
KEMET
部分描述:
CAP CER 15PF 25V X8R 1206
制造商 :
KEMET
产品分类 :
陶瓷电容器
Applications :
General Purpose
Capacitance :
15 pF
Failure Rate :
Features :
Low ESL, High Temperature
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035" (0.88mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V