TLCR105M035RTA
制造商零件编号:
TLCR105M035RTA
制造商/品牌:
KYOCERA AVX
部分描述:
CAP TANT 1UF 20% 35V 0805
制造商 :
KYOCERA AVX
产品分类 :
钽电容
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
R
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
35 V