GJM1555C1H100FB01D
制造商零件编号:
GJM1555C1H100FB01D
制造商/品牌:
Murata Electronics
部分描述:
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402
制造商 :
Murata Electronics
产品分类 :
陶瓷电容器
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
10 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V