RV221K07T
制造商零件编号:
RV221K07T
制造商/品牌:
Stackpole Electronics, Inc.
部分描述:
VARISTOR 220V 1.2KA DISC 7MM
库存:
980
制造商 :
Stackpole Electronics, Inc.
产品分类 :
变阻器、MOV
Capacitance @ Frequency :
230 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
14J
Features :
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V