3/8NYBLA20
制造商零件编号:
3/8NYBLA20
制造商/品牌:
Remington Industries
部分描述:
3/8" SPLIT LOOM, BLA PA6, 20'
制造商 :
Remington Industries
产品分类 :
保护软管、实心管、套管
Abrasion Protection :
Color :
Black
Diameter - Inside :
0.535" (13.59mm)
Diameter - Outside :
0.421" (10.69mm)
Environment Protection :
Features :
Chemical Resistant, Impact Resistant
Heat Protection :
Heat Stabilized
Length :
20.00' (6.10m)
Liquid Protection :
Material :
Polyamide (PA6), Nylon 6
Material Flammability Rating :
FMVSS 302
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Type :
Wire Loom, Protective Hose
Type Attributes :
Convoluted, Corrugated
Wall Thickness :
0.007" ~ 0.020" (0.18mm ~ 0.51mm)