HW1S-2TF10
制造商零件编号:
HW1S-2TF10
制造商/品牌:
IDEC
部分描述:
22MM SELECTOR SWITCH
制造商 :
IDEC
产品分类 :
选择开关
Circuit :
SPST-NO
Current Rating (Amps) :
10A (AC), 8A (DC)
Features :
Illumination :
Non-Illuminated
Illumination Type, Color :
Illumination Voltage (Nominal) :
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Positions :
2
Operating Temperature :
-25°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
Off-On
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Standard
Voltage Rating - AC :
110 V
Voltage Rating - DC :
24 V