RGC1A60A40KGE
制造商零件编号:
RGC1A60A40KGE
制造商/品牌:
Carlo Gavazzi
部分描述:
SSR ZC 600V 40A 1200VP
库存:
2
制造商 :
Carlo Gavazzi
产品分类 :
接触器(固态)
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
40 A
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
SSR with Integrated Heat Sink
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
20 ~ 275VAC, 24 ~ 190VDC
Voltage - Load :
42 ~ 600V