V151180C-EJC15-000
制造商零件编号:
V151180C-EJC15-000
制造商/品牌:
Carling Technologies
部分描述:
SWITCH ROCKER
制造商 :
Carling Technologies
产品分类 :
翘板开关
Actuator Marking :
OFF ON, Horizontal
Actuator Type :
Convex (Reverse V) - Illuminated
Circuit :
SPST
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
15A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Ingress Protection :
IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Product Status :
Active
Switch Function :
On-Off
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V