MFLA0805R2400FA
- 制造商零件编号:
- MFLA0805R2400FA
- 部分描述:
- RES 0.24 OHM 1% 1/4W 0805
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 240 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Supplier Device Package :
- 0805
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%