PPS-125-27
制造商零件编号:
PPS-125-27
制造商/品牌:
MEAN WELL
部分描述:
AC/DC CONVERTER 27V 91W
制造商 :
MEAN WELL
产品分类 :
交流直流转换器
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
3.8 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
83%
Features :
Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
91W (110W Forced Air)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
5.00" L x 3.00" W x 1.36" H (127.0mm x 76.2mm x 34.6mm)
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
27V