FW10A22R0JA
- 制造商零件编号:
- FW10A22R0JA
- 制造商/品牌:
- Bourns, Inc.
- 部分描述:
- RES 22 OHM 5% 1W AXIAL
- 制造商 :
- Bourns, Inc.
- 产品分类 :
- 通孔电阻
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Fusible, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 22 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.217" Dia x 0.472" L (5.50mm x 12.00mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%