RC14JB10R0
制造商零件编号:
RC14JB10R0
制造商/品牌:
Stackpole Electronics, Inc.
部分描述:
RES 10 OHM 5% 1/4W AXIAL
制造商 :
Stackpole Electronics, Inc.
产品分类 :
通孔电阻
Composition :
Carbon Composition
Failure Rate :
Features :
Non-Inductive, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±5%