P2TC0603D2002LNTA
制造商零件编号:
P2TC0603D2002LNTA
制造商/品牌:
Vishay / Sfernice
部分描述:
P2TC0603 2PPM/C 20K 0,01% N TA
制造商 :
Vishay / Sfernice
产品分类 :
片式电阻器 - 表面贴装
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.63mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
20 kOhms
Size / Dimension :
0.060" L x 0.033" W (1.52mm x 0.85mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%