SR1-1206-362
制造商零件编号:
SR1-1206-362
制造商/品牌:
NTE Electronics, Inc.
部分描述:
RES 62K OHM 5% 1/4W 1206
制造商 :
NTE Electronics, Inc.
产品分类 :
片式电阻器 - 表面贴装
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.61mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
62 kOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.061" W (3.20mm x 1.55mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
快递提供全球快递  包裹和货运的配送、物流和国际邮件服务。
国际海运,准时, 每次。
制造商相关产品
    BUZZER 240V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 24V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BUZZER 120V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 12V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BATT CHG USB PWR PK 4.8-5.25V 1A