MSMA1206R0050FCM
- 制造商零件编号:
- MSMA1206R0050FCM
- 制造商/品牌:
- Eaton-Electronics Division
- 部分描述:
- RES 0.005 OHM 1% 1W 1206
- 制造商 :
- Eaton-Electronics Division
- 产品分类 :
- 片式电阻器 - 表面贴装
- Composition :
- Metal Element
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 170°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 5 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%