MFL1206R0330FS
- 制造商零件编号:
- MFL1206R0330FS
- 部分描述:
- RES 0.033 OHM 1% 1/2W 1206
- Features :
- Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.032" (0.81mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Resistance :
- 33 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%