MFL0603R4000FB
制造商零件编号:
MFL0603R4000FB
制造商/品牌:
Eaton-Electronics Division
部分描述:
RES 0.4 OHM 1% 1/8W 0603
制造商 :
Eaton-Electronics Division
产品分类 :
片式电阻器 - 表面贴装
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
400 mOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
快递提供全球快递  包裹和货运的配送、物流和国际邮件服务。
国际海运,准时, 每次。
制造商相关产品
    CB227-7 1/2
    CIR BRKR THERMAL 15A 24VDC PUSH
    CIR BRKR THERMAL 30A 24VDC PUSH