STL92N10F7AG
制造商零件编号:
STL92N10F7AG
制造商/品牌:
STMicroelectronics
部分描述:
MOSFET N-CH 100V 16A POWERFLAT
制造商 :
STMicroelectronics
产品分类 :
单个 FET、MOSFET
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
16A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
45 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
3100 pF @ 50 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
8-PowerVDFN
Power Dissipation (Max) :
5W (Ta), 100W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
9.5Ohm @ 8A, 10V
Supplier Device Package :
PowerFlat™ (5x6)
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4.5V @ 250µA