VLMS3000-GS08
制造商零件编号:
VLMS3000-GS08
制造商/品牌:
Vishay Semiconductor - Opto Division
部分描述:
LED RED CLEAR 2PLCC SMD
制造商 :
产品分类 :
LED 指示 - 离散
Color :
Red
Configuration :
Standard
Current - Test :
2mA
Features :
Height (Max) :
1.85mm
Lens Color :
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2.8mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.00mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
2-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.8V